آموزش خوانندگی

جهت بزرگنمایی کلیک کنید
(خودآموز با روش گفتاري، شنيداري، ديداري)
نوشته‌ي : مرتضي سرآباداني
كتاب قد رحلي در ١٠٨ صفحه ، همراه ٣ CD ، ٤٥٠٠ تومان.

هيچ كتابي كه ويژگي متد يا روش آموزش در زمينه‌ي خوانندگي باشد تاكنون در ايران تأليف نگرديده است و خوانندگي به شيوه‌ي سنتي يعني سينه به سينه آموزش داده مي‌شده، جاي مباهات است كه اين كار توسط انتشارات چندگاه صورت پذيرفته و محصولي تقديم هموطنان شده و برحسب شواهد خواست بسياري را تأمين كرده است.

عناويني مثل: نكاتي درباره‌ي خوانندگي، مقدماتي درخصوص تئوري موسيقي جهت آشنايي هنرجو،‌طرز تنفس و بيان و ايستادن و كاربري زبان و فك ها و فضاسازي در دهان و گلو و وسعت صدا، خواندن آرايه ها ، حالت هاي تكنيكي و فراتكنيكي در خواندن، سبك ها و انتخاب شعر و آهنگ و اجرا روي صحنه، محتويات كتاب را تشكيل مي‌دهند كه در رابطه با هريك تمرين هايي منظور گرديده است. از خصوصيات اين كتاب گويندگي متن است كه زحمت روخواني مخاطب را كم مي‌كند و سبب انتقال مفاهيم با حس قوي تر مي‌شود.

همچنين تمرين هايي براي صداسازي دارد كه هنرجو به كمك ساز پيانو يا معلم به اجراي آن‌ها مي‌پردازد.

در زير بخشهايي از كتاب ( عكسهائي از صفحات ) به همراه نمونه صوتي مربوطه ( انتخاب شده از سي دي ) ، جهت آشنائي بيشتر شما با محتويات كتاب ، ارائه شده است .

  • جهت شنيدن قطعات برگزيده بصورت آنلاين "PLAY" را كليك نمائيد . در اين حالت نيازي به نرم افزار هاي پخش كننده صوت نميباشد و نمونه در همين صفحه پخش ميگردد .
  • جهت شنيدن قطعات برگزيده (نمونه هاي صوتي) روي دستگاه كامپيوتر خود "DOWNLOAD" را كليك نمائيد . در اين حالت ابتدا قطعه برگزيده بطور كامل روي دستگاه شما بارگذاري (داونلود) و سپس بوسيله نرم افزار پخش كننده پيش فرض (روي دستگاه شما) اجراء ميشود . (نرم افزار پيش فرض اكثر دستگاه ها "Windows Media Player" ميباشد) .
  • جهت مشاهده تصوير ها روي تصاوير كوچك شده كليك نمائيد .

مشاهده صفحه 96 كتاب ، آموزش خوانندگی
: جهت بزرگنمائی روي عكس كليك نمائيد .
جهت بزرگنمایی کلیک کنید
دانلود قسمتي از سي دي ، آموزش خوانندگی : لینک دانلود

مشاهده صفحه 49 كتاب ، آموزش خوانندگی : جهت بزرگنمائی روي عكس كليك نمائيد . جهت بزرگنمایی کلیک کنید
دانلود قسمتي از سي دي ، آموزش خوانندگی : لینک دانلود

براي آوازخواني نيز ترانه هايي با هجاگذاري شعرشان در نظر گرفته شده كه تنظيم اركستري گرديده اند و با صداي خوانندگان مختلف به اجرا در آمده، هنرجو با گوش دادن به آن‌ها مي‌تواند ظرايفي را درك كرده و تقليد نمايد. اين نمونه ها در دو باند مجزا ضبط شده اند تا هنرجو بتواند با بستن يكي از باندها خودش به جاي خواننده روي اركستر بخواند.


مشاهده صفحه 62 كتاب ، آموزش خوانندگی : جهت بزرگنمائی روي عكس كليك نمائيد . جهت بزرگنمایی کلیک کنید
دانلود قسمتي از سي دي ، آموزش خوانندگی : لینک دانلود

مشاهده صفحه 67 كتاب ، آموزش خوانندگی : جهت بزرگنمائی روي عكس كليك نمائيد . جهت بزرگنمایی کلیک کنید
دانلود قسمتي از سي دي ، آموزش خوانندگی : لینک دانلود

آموزش خوانندگی - انتشارات چندگاه